خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ - مارچ 2016

   

  دانستنیهای بازار املاک و ساخت و ساز

   

  نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ – مارچ 2016

   

  و آنها تاریخ را رقم زدند  .  .  .

   

       با درود بی پایان به علاقه مندان این سلسله مطالب و تبریک مجدد سال نو به همراهان گرامی،

       سالی نو برای آنانکه نوروز را جشن میگیرند آغاز شده. همزمانی فرارسیدن سال جدید با وضعیت کنونی بازار املاک ونکوور، مرا به یاد مَثَلِ "سالی که نکوست از بهارش پیداست" می اندازد.

       ماه مارچ برای ما همیشه یادآور نوروز و بهار است. حال اگر خبر دار شوید که در همین ماه، بالاترین تعداد ملک در کل تاریخ املاک ونکوور به فروش رسیده است، چه خواهید گفت؟

       در چهارمین روز ماه اپریل، انجمن مشاورین املاک ونکوور بزرگ بنا به روال همیشگی، گزارش ماهانۀ خود از وضعیت بازار املاک در ماه مارچ 2016 را منتشر ساخت. در این نوشتار، ضمن ارائۀ توضیحاتی چند پیرامون بازار املاک ونکوور، توجه شما را به برگردان فارسی این گزارش جلب می نمایم. 

   

   

  *     *     *     *     *

       هجوم خریداران ملک به بازار ونکوور که از اوایل سال 2015، یعنی پانزده ماه قبل آغاز شده، همچنان با شور و حرارت بی مانندی ادامه دارد. در همین ماه مارچ رکورد فروش ملک در ونکوور شکسته شد. نه فقط در مقایسه با سایر مارچهای سالیان گذشته، که در تمام تاریخ املاک ونکوور.

       با نگاهی به این گزارش، میتوان دریافت که بازار املاک ونکوور همچنان با تقاضای روزافزون خریدران از یک سو، و کاهش تعداد املاک موجود برای فروش از سوی دیگر مواجه است. نتیجۀ این افزایش شدید تقاضا و کاهش چشمگیر عرضه به صورت رشد روزمرٌۀ قیمت املاک خود را نشان میدهد.

       مطابق این گزارش، ماه مارچ امسال بیشترین تعداد فروش املاک در تاریخ بازار املاک ونکوور از زمان ثبت آن را رقم زد. در سومین ماه سال، خریداران مشتاقان از سراسر جهان در این شهر نه چندان پهناور، بیش از پنج هزار ملک، اعم از آپارتمان، تاون هاوس و خانه را خریدند تا نشان دهند بازار فروش در مقام مقایسه با مارچ سال گذشته، بیش از بیست و هفت درصد جهش داشته است.

       در حال حاضر شرایط بازار با سرعت زیادی در حال تغییر، آنهم به سود فروشندگان است. رقابت بین خریدارن کماکان موجب رشد هفته به هفتۀ قمیتها است. شاید اشاره به این نکته که تعداد املاک فروخته شده در این ماه، پنجاه و شش درصد بالاتر از متوسط فروش مارچهای ده سال گذشته بوده، نمایانگر تب تند بازار کنونی باشد.

       در برابر رشد بیست و هفت درصدی فروش، تعداد املاک عرضه شده به بازار در این ماه نسبت به ماه مشابه در سال قبل فقط پنج درصد رشد داشت. البته علیرغم این رشد ظاهری که به علت شروع بازار بهاری دور از انتظار نبود، تعداد کل املاک موجود در بازار هنوز هم چهل درصد کمتر از مارچ سال قبل است. این مساله نشانگر کمبود شدید املاک فروشی در بازار است. تا زمانی که این شکاف بین عرضه و تقاضا پر نشود، نمیتوان انتظاری برای به ثبات رسیدن بازار داشت.

       بنا به سنت هر ساله، از اواخر فوریه معمولا فروشندگان و خریداران وارد بازار املاک میشوند. در این بازار بهاری که تا اواسط ماه جون ادامه می یابد، همواره بیشترین تعداد املاک خرید و فروش میشوند. آنچه هم اکنون دیده میشود، کاهش شدید فرشندگان در مقابل کثرت تقاضای خریداران است. تصور کنید در اگر در ماههایی از سال که قرار است بارندگی داشته باشیم، باران و برفی در کار نباشد، تکلیف ماههای خشک تر سال چه خواهد شد؟

       نسبت املاک فروخته شده به املاک موجود یکی از شاخصهای مهم اندازه گیری نبض بازار و تشخیص بازار خریداران از بازار فروشندگان است. معمولا زمانیکه این نسبت بین چهارده تا بیست و دو درصد باشد بازار در حالت تعادلی است و چنانچه از مرز بیست و دو درصد عبور کند، کفۀ بازار به نفع فروشندگان سنگینی خواهد کرد. در حالت کمتر از چهارده درصد، بازار به سمت خریداران متمایل خواهد بود. در ماه مارچ امسال، از 7358 ملک موجود در بازار، 5173 دستگاه آن به فروش رفت. یعنی نسبت املاک فروخته شده به املاک موجود از هفتاد درصد نیز فراتر رفته است.

       همانگونه که میتوان حدس زد، این عدم تعادل میان عرضه و تقاضا به طور مستقیم و روزمره اثر خود را بر قیمت املاک ونکوور میگذارد. در این ماه بهای شاخص املاک در این شهر با رشدی بیش از بیست و سه درصد به رقم هشتصد و پانزده هزار دلار رسید. اما این تمام داستان نیست. بخش منازل مستقل تکواحدی با عبور از مرز یک میلیون و سیصد و چهل هزار دلار، نسبت به سال قبل بیست و پنج درصد افزایش یافت. در کنار آن، آپارتمانها با رشد نوزده درصدی و تاون هاوس ها با افزایشی بیست درصدی، نشان دادند که از قافله عقب نمانده اند.

        حال توجه شما را به نکات کلیدی و برجستۀ گزارش این ماه انجمن جلب می نمایم: 

  • ماه مارچ امسال بیشترین تعداد فروش املاک در تاریخ بازار املاک ونکوور را شاهد بود
  • در ماه مارچ امسال پنج هزار و صد و هفتاد و سه ملک در منطقۀ ونکوور بزرگ به فروش رسید.
  • تعداد املاک فروخته شده در سومین ماه امسال، بیست و هفت درصد بیش از مدت مشابه در سال قبل بود.
  • خریداران در ماه مارچ پنجاه و شش درصد بیشتر از متوسط مارچ های ده سال گذشته ملک خریدند و با این حرکت، رکوردی تاریخی در بازار املاک ونکوور به جا گذاشتند.
  • به عنوان برخی از دلایل داغ بودن بازار املاک میتوان به وضعیت خوب بازار کار، رشد اقتصادی استان، مهاجرت مثبت و نرخ بهر های پایین اشاره کرد.
  • املاک تازه به بازار عرضه شده برای فروش در این ماه به 6278 دستگاه رسید که پنج درصد بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته بود.
  • نسبت تعداد املاک فروخته شده به عرضه شده در این ماه فراتر از هفتاد درصد بود. که نشانۀ محکمی بر سنگینی کفۀ ترازو به نفع فروشندگان است.
  • تعداد کل املاک وجود برای فروش در بازار در این ماه به 7358  واحد رسید. این مقدار نسبت به مارچ سال قبل، بیش از چهل درصد کاهش نشان میدهد.
  • در ماه مارچ، 2135 دستگاه خانۀ مستقل تکواحدی به فروش رسید که نسبت به ماه مشابه در سال پیش از خود، بیش از سی و هشت درصد افزایش نشان داد. در همین ماه متوسط شاخص قیمت این گروه از املاک با افزایشی نزدیک به بیست و پنج درصد نسبت به ماه مشابه در سال قبل، به 1342500 دلار رسید.
  • میزان فروش آپارتمان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نیز افزایشی سی و هشت درصدی را شاهد بود. در این ماه تعداد 2252 دستگاه آپارتمان در ونکور بزرگ به فروش رسید. متوسط شاخص قیمت آپارتمان نسبت به ماه مارچ 2015،  با نوزده درصد افزایش، به 462800  دلار رسید.
  • فروش خانه های به هم پیوسته (مانند تاون هاوس) نیز با افزایش نه درصدی خود، به عدد 786 دستگاه رسید. متوسط شاخص قیمت خانه های این دسته طی دوازده ماه گذشته با بیست درصد افزایش به مرز 589100  دلار رسید. 

  *     *     *     *     *

  پی نوشت ها و سایر نکات مهم: 

  • منطقۀ ونکوور بزرگ در گزارشات آماری انجمن مناطق زیر را در بر میگیرد: ویسلر، سان شاین کاوست، اسکوامیش، وست ونکوور، نورث ونکوور، ونکوور، برنابی، نیو وست مینستر، ریچموند، پورت مودی، پورت کوکیتلام، کوکیتلام، پیت میدوز، میپل ریج و ساوت دلتا
  • اطلاعات و آمار ارائه شده در این مجموعه مطالب فقط جنبۀ اطلاع رسانی دارد و به هیچوجه نباید پایۀ تصمیم گیری برای قیمت گذاری، خرید یا فروش ملک باشد. تماس با مشاورین املاک با تجربه و آگاه نخستین گام در راه ورود به بازار مسکن است.
  • اصل این گزارش به همراه نمودار ها و جداول مرتبط، در وب سایت انجمن مشاورین املاک ونکوور بزرگ موجود است. www.rebgv.org
  • این آمار فقط مربوط به املاک مسکونی است که از طریق MLS® به بازار عرضه شده یا به فروش رسیده اند.
  • چنانچه در مورد آمار و مندرجات این مطلب نیاز به هرگونه توضیح یا اطلاعات بیشتر داشتید و یا مایل به دریافت متن کامل گزارش به همراه نمودارها و جداول تفکیکی منطقه ای، و یا آگاهی دقیق تر از وضعیت بازار در منطقه ای خاص می باشید، با اینجانب تماس بگیرید. Kavehrealtor@gmail.com
  • اطلاعات بیشتر از بازار املاک ونکوور در https://www.facebook.com/kavehmovazzafi.realtor

   

   


  این مطلب تا کنون 14 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : املاک ,بازار ,درصد ,ونکوور ,مارچ ,نسبت ,بازار املاک ,املاک ونکوور ,تعداد املاک ,ونکوور بزرگ ,املاک فروخته ,بازار املاک ونکوور ,تعداد املاک فروخته ,مارچ امسال بیشترین ,تاریخ بازار املاک ,
  نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ - مارچ 2016

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر