تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ - جولای 2016

   

  دانستنیهای بازار املاک و ساخت و ساز

   

  نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ – جولای 2016

   

     

   ترمزها کشیده میشوند؟

   

       با درود بی پایان به علاقه مندان این سلسله مطالب،

   

         میانۀ تابستان امسال، با خنک تر شدن بازار املاک ونکوور همراه بود. در سومین روز ماه آگوست، انجمن مشاورین املاک ونکوور بزرگ بنا به روال همیشگی، گزارش ماهانۀ خود از وضعیت بازار املاک در ماه جولای 2016 را منتشر ساخت. در این نوشتار، ضمن ارائۀ توضیحاتی چند پیرامون بازار املاک ونکوور، توجه شما را به برگردان فارسی این گزارش جلب می نمایم. 

  *     *     *     *     *

         بازار املاک به طور سنتی در ماههای تابستان، یعنی جولای و آگوست از آرامش نسبی برخودار است. بازار جولای امسال نیز به نسبت از همین قاعده پیروی میکرد و نسبت به ماه قبل خود به اندکی آرامش نسبی رسید.

        در ماه جولای بازار املاک ونکوور با کاهش تعداد خریدارن به سمت تعادل گام برداشت، اگرچه قیمتها همچنان به حرکت رو به بالای خود ادامه دادند.

       در این ماه، تعداد خریداران در مقایسه با ماه مشابه در سال قبل کاهشی نوزده درصدی داشت ولی این مساله روند افزایش قیمتها را متوقف نکرد و شاخص بهای املاک فقط در همین یک ماه، حدود یک و نیم درصد رشد داشت.

       نسبت املاک فروخته شده به املاک موجود یکی از شاخصهای مهم اندازه گیری نبض بازار و تشخیص بازار خریداران از بازار فروشندگان است. معمولا زمانیکه این نسبت بین چهارده تا بیست و دو درصد باشد بازار در حالت تعادلی است و چنانچه از مرز بیست و دو درصد عبور کند، کفۀ بازار به نفع فروشندگان سنگینی خواهد کرد. در حالت کمتر از چهارده درصد، بازار به سمت خریداران متمایل خواهد بود. در ماه جولای امسال، این نسبت به سی و نه درصد کاهش پیدا کرد که در صورت ادامه در ماههای آتی، نشان از بازگشت تدریجی ثبات به بازار املاک ونکوور است.

       حال توجه شما را به نکات کلیدی و برجستۀ گزارش این ماه انجمن جلب می نمایم:

   

  • میزان فروش املاک در این ماه، شش و نیم درصد بیش از متوسط ماههای جولای در ده سال گذشته بود
  • در ماه جولای امسال سه هزار و دویست و بیست و شش ملک در منطقۀ ونکوور بزرگ به فروش رسید.
  • تعداد املاک فروخته شده در هفتمین ماه امسال، فقط نزدیک به نوزده درصد کمتر از مدت مشابه در سال قبل بود.
  • در ماه جولای، برای نخستین بار از آغاز سال، تعداد املاک فروخته شده در ماه کمتر از چهار هزار دستگاه بود.
  • املاک تازه به بازار عرضه شده برای فروش در این ماه به 5241 دستگاه رسید که دو و نیم درصد بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته بود.
  • نسبت تعداد املاک فروخته شده به عرضه شده در این ماه حدود سی و نه درصد بود. که نشانۀ محکمی بر سنگینی کفۀ ترازو به نفع فروشندگان است، ولی در مقایسه با چند ماه گذشته، نشان از حرکت بازار به سمت آرامش دارد.
  • تعداد کل املاک وجود برای فروش در بازار در این ماه به 8351  واحد رسید. این مقدار نسبت به جولای سال قبل، بیست و هفت درصد کاهش میدهد.
  • در ماه جولای، 1077 دستگاه خانۀ مستقل تکواحدی به فروش رسید که نسبت به ماه مشابه در سال پیش از خود، سی و یک درصد کاهش نشان میدهد. در همین ماه متوسط شاخص قیمت این گروه از املاک با افزایشی سی و هشت درصدی نسبت به ماه مشابه در سال قبل، به 1578300 دلار رسید.
  • میزان فروش آپارتمان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نیز کاهشی هفت و سه دهم درصدی را شاهد بود. در این ماه تعداد 1602  دستگاه آپارتمان در ونکور بزرگ به فروش رسید. متوسط شاخص قیمت آپارتمان نسبت به ماه جولای 2016،  با بیش از بیست و هفت درصد افزایش، به 510600  دلار رسید.
  • فروش خانه های به هم پیوسته (مانند تاون هاوس) نیز با کاهشی بیست و یک درصدی روبرو بود و به عدد 547 دستگاه رسید. متوسط شاخص قیمت خانه های این دسته طی دوازده ماه گذشته با بیش از بیست و نه درصد افزایش به مرز 669000  دلار رسید. 

  *     *     *     *     *

        پی نوشت ها و سایر نکات مهم: 

  • منطقۀ ونکوور بزرگ در گزارشات آماری انجمن مناطق زیر را در بر میگیرد: ویسلر، سان شاین کاوست، اسکوامیش، وست ونکوور، نورث ونکوور، ونکوور، برنابی، نیو وست مینستر، ریچموند، پورت مودی، پورت کوکیتلام، کوکیتلام، پیت میدوز، میپل ریج و ساوت دلتا
  • اطلاعات و آمار ارائه شده در این مجموعه مطالب فقط جنبۀ اطلاع رسانی دارد و به هیچوجه نباید پایۀ تصمیم گیری برای قیمت گذاری، خرید یا فروش ملک باشد. تماس با مشاورین املاک با تجربه و آگاه نخستین گام در راه ورود به بازار مسکن است.
  • اصل این گزارش به همراه نمودار ها و جداول مرتبط، در وب سایت انجمن مشاورین املاک ونکوور بزرگ موجود است. www.rebgv.org
  • این آمار فقط مربوط به املاک مسکونی است که از طریق MLS® به بازار عرضه شده یا به فروش رسیده اند.
  • چنانچه در مورد آمار و مندرجات این مطلب نیاز به هرگونه توضیح یا اطلاعات بیشتر داشتید و یا مایل به دریافت متن کامل گزارش به همراه نمودارها و جداول تفکیکی منطقه ای، و یا آگاهی دقیق تر از وضعیت بازار در منطقه ای خاص می باشید، با اینجانب تماس بگیرید. Kavehrealtor@gmail.com
  • اطلاعات بیشتر از بازار املاک ونکوور در https://www.facebook.com/kavehmovazzafi.realtor

   

   

   

   

   

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : املاک ,بازار ,درصد ,جولای ,ونکوور ,نسبت ,بازار املاک ,املاک ونکوور ,*     *     ,ونکوور بزرگ ,املاک فروخته ,*     *     *     ,بازار املاک ونکوور , ,
  نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ - جولای 2016

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 31 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر