تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ - آگوست 2016

   

  دانستنیهای بازار املاک و ساخت و ساز

   

  نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ – آگوست 2016

   

  نردبان افقی میشود ولی .  .  .   

        با درود بی پایان به علاقه مندان این سلسله مطالب،

       سرانجام آنچه از ماهها پیش خریدارن به انتظارش نشسته بودند، در حال شکل گیری است. بازار املاک ونکوور به ثبات میرسد. البته منظور از این ثبات، کاسته شدن از هجوم خریداران است. از سوی دیگر، میزان عرضۀ املاک همچنان تکافوی نیاز بازار را نمیدهد. ترکیب این دو موضوع، باعث کندتر شدن شتاب رشد قیمتها شده است. یعنی هنوز خبری از کاهش یا حتی ثابت ماندن قیمتها هم به چشم نمیخورد. اگرچه از رشد عمودی یا نردبانی قیمتها کاسته شده. شاید بتوان گفت منحنی به نقطه آرامش رسیده و نردبان رشد قیمتها به از حالت عمودی، به افقی نزدیکتر میشود.

     

       در دومین روز ماه سپتامبر، انجمن مشاورین املاک ونکوور بزرگ بنا به روال همیشگی، گزارش ماهانۀ خود از وضعیت بازار املاک در ماه آگوست 2016 را منتشر ساخت. در این نوشتار، ضمن ارائۀ توضیحاتی چند پیرامون بازار املاک ونکوور، توجه شما را به برگردان فارسی این گزارش جلب می نمایم.

   

  *     *     *     *     *

   

       همانگونه که در گزارش ماه پیش نیز اشاره شد، بازار املاک به طور سنتی در ماههای تابستان، یعنی جولای و آگوست از آرامش نسبی برخودار است. بازار آگوست امسال نیز مانند ماه جولای، به نسبت از همین قاعده پیروی کرد و در مقایسه با ماه مشابه در سال قبل، به اندکی آرامش رسید.

       در ماه آگوست بازار املاک ونکوور برای دومین ماه پیاپی با کاهش تعداد خریدارن به سمت تعادل گام برداشت، اگرچه قیمتها همچنان به حرکت رو به بالا، ولی آهستۀ خود ادامه دادند.

       در این ماه، تعداد خریداران در مقایسه با ماه مشابه در سال قبل کاهشی بیست و شش درصدی داشت ولی این مساله روند افزایش قیمتها را متوقف نکرد و شاخص بهای املاک فقط در همین یک ماه، شش دهم درصد رشد داشت.

       نسبت املاک فروخته شده به املاک موجود یکی از شاخصهای مهم اندازه گیری نبض بازار و تشخیص بازار خریداران از بازار فروشندگان است. معمولا زمانیکه این نسبت بین چهارده تا بیست و دو درصد باشد بازار در حالت تعادلی است و چنانچه از مرز بیست و دو درصد عبور کند، کفۀ بازار به نفع فروشندگان سنگینی خواهد کرد. در حالت کمتر از چهارده درصد، بازار به سمت خریداران متمایل خواهد بود. در ماه آگوست امسال، این نسبت به بیست و نه درصد کاهش پیدا کرد که هنوز نشانه ای از سنگینی کفۀ بازار به سمت فروشندگان است. ولی در صورت ادامه این روند در ماههای آتی، نشان از بازگشت تدریجی ثبات به بازار املاک ونکوور است.

       

       حال توجه شما را به نکات کلیدی و برجستۀ گزارش این ماه انجمن جلب می نمایم: 

  • برای دومین ماه متوالی، خریداران از رکورد شکنی های ماههای آغازین سال، فاصله گرفتند و بازار به سمت تعادل حرکت کرد.
  • در ماه آگوست امسال دو هزار و چهارصد و هشتاد و نه ملک در منطقۀ ونکوور بزرگ به فروش رسید.
  • تعداد املاک فروخته شده در هشتمین ماه امسال، حدود بیست و شش درصد کمتر از مدت مشابه در سال قبل بود.
  • در ماه آگوست، تعداد املاک فروخته شده بسیار نزدیک به متوسط آگوست های ده سال گذشته بود.
  • رکوردشکنی هایی که در ماههای نخستین سال جاری دیده میشد، هم اکنون با یک وضعیت طبیعی جایگزین شده است. فروش املاک در ماههای اخیر با کاهش همراه بوده است. همزمانی مالیات جدید وضع شده برای خریداران خارجی موجب کاهش تعداد این گروه از خریداران و ایجاد تردید بین خریداران و فروشندگان محلی شده است.
  • درک دقیق تاثیر مالیات جدید بر بازار املاک ونکوور به زمانی چندین ماهه نیاز دارد. انتشار دور بعدی آمار خریداران خارجی از سوی دولت، میتواند پاسخی به نتایج این مالیات داشته باشد.
  • املاک تازه به بازار عرضه شده برای فروش در این ماه به چهار هزار و دویست و نود و سه  دستگاه رسید که فقط سه دهم درصد بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته بود.
  • نسبت تعداد املاک فروخته شده به عرضه شده در این ماه حدود بیست و نه درصد بود.
  • تعداد کل املاک وجود برای فروش در بازار در این ماه به هشت هزار و پانصد و شش  واحد رسید. این مقدار نسبت به آگوست سال قبل، بیست و دو درصد کاهش میدهد.
  • در نگاهی کلی، با کاهش بیست و نه درصدی خریدارن، و بیست و دو درصدی املاک موجود، همچنان شکاف بزرگ بین عرضه و تقاضا پر نشده باقی مانده است.
  • در ماه آگوست، 715 دستگاه خانۀ مستقل تکواحدی به فروش رسید که نسبت به ماه مشابه در سال پیش از خود، چهل و پنج درصد کاهش نشان میدهد. در همین ماه متوسط شاخص قیمت این گروه از املاک با افزایشی سی و شش درصدی نسبت به ماه مشابه در سال قبل، به 1577300 دلار رسید. طی سه ماه گذشته، بهای این املاک بیش از چهار درصد افزایش پیدا کرده است.
  • میزان فروش آپارتمان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نیز کاهشی ده درصدی را شاهد بود. در این ماه تعداد 1343  دستگاه آپارتمان در ونکور بزرگ به فروش رسید. متوسط شاخص قیمت آپارتمان نسبت به ماه آگوست 2015،  با بیست و هفت درصد افزایش، به 514300 دلار رسید. بهای این گروه از املاک در سه ماه گذشته بیش از شش درصد رشد یافته است.
  • فروش خانه های به هم پیوسته (مانند تاون هاوس) نیز با کاهشی بیست و پنج درصدی روبرو بود و به عدد 431 دستگاه رسید. متوسط شاخص قیمت خانه های این دسته طی دوازده ماه گذشته با بیش از سی و یک درصد افزایش به مرز 678000  دلار نزدیک شد. بهای این دسته املاک طی سه ماه گذشته بیش از هفت درصد رشد داشته است. 

  *     *     *     *     *

  پی نوشت ها و سایر نکات مهم: 

  • منطقۀ ونکوور بزرگ در گزارشات آماری انجمن مناطق زیر را در بر میگیرد: ویسلر، سان شاین کاوست، اسکوامیش، وست ونکوور، نورث ونکوور، ونکوور، برنابی، نیو وست مینستر، ریچموند، پورت مودی، پورت کوکیتلام، کوکیتلام، پیت میدوز، میپل ریج و ساوت دلتا
  • اطلاعات و آمار ارائه شده در این مجموعه مطالب فقط جنبۀ اطلاع رسانی دارد و به هیچوجه نباید پایۀ تصمیم گیری برای قیمت گذاری، خرید یا فروش ملک باشد. تماس با مشاورین املاک با تجربه و آگاه نخستین گام در راه ورود به بازار مسکن است.
  • اصل این گزارش به همراه نمودار ها و جداول مرتبط، در وب سایت انجمن مشاورین املاک ونکوور بزرگ موجود است. www.rebgv.org
  • این آمار فقط مربوط به املاک مسکونی است که از طریق MLS® به بازار عرضه شده یا به فروش رسیده اند.
  • چنانچه در مورد آمار و مندرجات این مطلب نیاز به هرگونه توضیح یا اطلاعات بیشتر داشتید و یا مایل به دریافت متن کامل گزارش به همراه نمودارها و جداول تفکیکی منطقه ای، و یا آگاهی دقیق تر از وضعیت بازار در منطقه ای خاص می باشید، با اینجانب تماس بگیرید. Kavehrealtor@gmail.com
  • اطلاعات بیشتر از بازار املاک ونکوور در https://www.facebook.com/kavehmovazzafi.realtor

   

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : املاک ,بازار ,درصد ,آگوست ,بیست ,ونکوور ,بازار املاک ,املاک ونکوور ,ونکوور بزرگ ,*     *     ,املاک فروخته ,بازار املاک ونکوور ,تعداد املاک فروخت ,
  نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ - آگوست 2016

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 31 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر