خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ - سپتامبر 2016

   

  دانستنیهای بازار املاک و ساخت و ساز

  نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ – سپتامبر 2016

   

  آرامش پس از طوفان .  .  .   

   

       با درود بی پایان به علاقه مندان این سلسله مطالب،

       طوفان و گرد و غباری که از اوایل سال 2015 در بازار املاک ونکوور به پا خاسته بود، از چند ماه پیش رو به آرامش گذاشت، و به نظر میرسد اکنون فرو نشسته است.

        گرچه هنوز از نظر تثوری، بازار در دست فروشندگان است، اما این وضعیت در مرز غلطیدن به منطقۀ تعادلی است، و دور از انتظار نیست که در ماههای پیش رو، هرچه بیشتر به ثبات و آرامشی که بدان نیاز داشت، نزدیکتر شود. البته هنوز شکاف عرضه و تقاضا بطور کامل پر نشده، ولی کاسته از شدن از این فاصله را میتوان مشاهده نمود.

        در چهارمین روز ماه اکتبر، انجمن مشاورین املاک ونکوور بزرگ بنا به روال همیشگی، گزارش ماهانۀ خود از وضعیت بازار املاک در ماه سپتامبر 2016 را منتشر ساخت. در این نوشتار، ضمن ارائۀ توضیحاتی چند پیرامون بازار املاک ونکوور، توجه شما را به برگردان فارسی این گزارش جلب می نمایم.

   

  *     *     *     *     *

       سرانجام منحنی رشد قیمت ملک در ونکوور به حالت افقی رسید. گرچه شاید اندکی دیر باشد و رشد متوسط سی درصدی در بهای مسکن در یکسال گذشته، این کالای گرانبها را برای بسیاری از اقشار طبقه متوسط ساکن این شهر دست نیافتنی تر کرده است.

       پس از آرامشی نسبی که در ماههای جولای و آگوست بر بازار حاکم بود، و کاهش شتاب رشد قیمتها در ماه آگوست، سرانجام به سپتامبر رسیدیم که در این ماه بهای ملک تقریبا بدون تغییر باقی ماند.

       اهمیت این آرامش، در بازگرداندن تعادل به بازار است. در چنین وضعیتی دیگر خریداران نیازی به مسابقه و تبعات ناشی از آن را برای به دست آوردن ملک دلخواهشان نخواهند داشت. از سوی دیگر آنان که قصد فروش ملک خود را دارند، نگران عقب ماندن از گردونۀ پر سرعت قیمتها نمی باشند.

        در ماه سپتامبر، برای نخستین بار در بیست و هفت ماه گذشته، میزان فروش املاک در ونکوور بزرگ در سطحی پایین تر از متوسط ده سالۀ گذشته ایستاد. در این ماه میزان فروش املاک نزدیک به سی و سه درصد کمتر از ماه مشابه در سال گذشته و حدود ده درصد کمتر از ماه آگوست امسال بود.

        در کنار کاهش سی و سه درصدی فروش، تعداد املاک موجود در بازار در این ماه حدود سیزده درصد کمتر از سال قبل در همین ماه بود. در نتیجه شکاف عرضه و تقاضا تا حدودی ترمیم شد.

        نسبت املاک فروخته شده به املاک موجود یکی از شاخصهای مهم اندازه گیری نبض بازار و تشخیص بازار خریداران از بازار فروشندگان است. معمولا زمانیکه این نسبت بین چهارده تا بیست و دو درصد باشد بازار در حالت تعادلی است و چنانچه از مرز بیست و دو درصد عبور کند، کفۀ بازار به نفع فروشندگان سنگینی خواهد کرد. در حالت کمتر از چهارده درصد، بازار به سمت خریداران متمایل خواهد بود.

       در ماه سپتامبر امسال، این نسبت به بیست و چهار درصد کاهش پیدا کرد که هنوز نشانه ای از سنگینی کفۀ بازار به سمت فروشندگان است. ولی  در صورت ادامه این روند در ماههای آتی، نشان از بازگشت تدریجی ثبات به بازار املاک ونکوور است.

   

       حال توجه شما را به نکات کلیدی و برجستۀ گزارش این ماه انجمن جلب می نمایم: 

  • برای سومین ماه متوالی، خریداران از رکورد شکنی های ماههای آغازین سال، فاصله گرفتند و بازار به سمت تعادل بیشتر حرکت کرد.
  • در ماه سپتامبر امسال دو هزار و دویست و پنجاه و سه ملک در منطقۀ ونکوور بزرگ به فروش رسید.
  • تعداد املاک فروخته شده در نهمین ماه امسال، حدود سی و سه درصد کمتر از مدت مشابه در سال قبل بود.
  • در ماه سپتامبر، تعداد املاک فروخته شده حدود ده درصد از متوسط سپتامبرهای ده سال گذشته کمتر بود.
  • پایین تر قرار گرفتن میزان فروش املاک از متوسط ده سال گذشته از ماه می 2014 تا کنون سابقه نداشته است.
  • هم اکنون عرضه و تقاضا در بخشهای گوناگون بازار یکسان نیست به گونه ای که تقاضا برای آپارتمان و تاون هاوس بیشتر از منازل تکواحدی است.
  • املاک تازه به بازار عرضه شده برای فروش در این ماه به چهار هزار و هفتصد و نود و نه دستگاه رسید که فقط یک درصد کمتر از مدت مشابه در سال گذشته بود.
  • نسبت تعداد املاک فروخته شده به عرضه شده در این ماه حدود بیست و چهار درصد بود. چنین نسبتی از ماه فوریه 2015 به این سو مشاهده نشده بود.
  • تعداد کل املاک وجود برای فروش در بازار در این ماه به نه هزار و سیصد و پنجاه و چهار واحد رسید. این مقدار نسبت به سپتامبر سال قبل، سیزده درصد کاهش میدهد.
  • بازار هم اکنون در شرایط عدم اطمینان به قیمتها به سر می برد.
  • تغییر شرایط بازار از فشار رو به بالای قیمتها کاسته است
  • شاخص بهای کل املاک در منطقۀ ونکوور بزرگ اعم از خانه، آپارتمان و تاون هاوس در ماه سپتامبر به 931900 دلار رسید که در مقایسه به سپتامبر سال گذشته، بیست و نه درصد افزایش نشان میدهد. این شاخص نسبت به ماه پیش از خود، یک دهم درصد کاهش داشت.
  • در ماه سپتامبر، 666 دستگاه خانۀ مستقل تکواحدی به فروش رسید که نسبت به ماه مشابه در سال پیش از خود، چهل و هشت درصد کاهش نشان میدهد. در همین ماه متوسط شاخص قیمت این گروه از املاک با افزایشی سی و چهار درصدی نسبت به ماه مشابه در سال قبل، به 1579400 دلار رسید. طی ماه گذشته، بهای این املاک فقط یک دهم درصدافزایش پیدا کرده است.
  • میزان فروش آپارتمان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نیز کاهشی بیست درصدی را شاهد بود. در این ماه تعداد 1218  دستگاه آپارتمان در ونکور بزرگ به فروش رسید. متوسط شاخص قیمت آپارتمان نسبت به ماه سپتامبر 2015،  با بیست و چهار درصد افزایش، به 511800 دلار رسید. بهای این گروه از املاک در نسبت به ماه آگوست نیم درصد کاهش نشان میدهد.
  • فروش خانه های به هم پیوسته (مانند تاون هاوس) نیز با کاهشی سی و دو درصدی روبرو بود و به عدد 369 دستگاه رسید. متوسط شاخص قیمت خانه های این دسته طی دوازده ماه گذشته با بیش از بیست و نه درصد افزایش به مرز 677000 دلار رسید. بهای این دسته املاک طی آگوست یک دهم درصد کاهش داشته است. 

  *     *     *     *     *

  پی نوشت ها و سایر نکات مهم:

   

  • منطقۀ ونکوور بزرگ در گزارشات آماری انجمن مناطق زیر را در بر میگیرد: ویسلر، سان شاین کاوست، اسکوامیش، وست ونکوور، نورث ونکوور، ونکوور، برنابی، نیو وست مینستر، ریچموند، پورت مودی، پورت کوکیتلام، کوکیتلام، پیت میدوز، میپل ریج و ساوت دلتا
  • اطلاعات و آمار ارائه شده در این مجموعه مطالب فقط جنبۀ اطلاع رسانی دارد و به هیچوجه نباید پایۀ تصمیم گیری برای قیمت گذاری، خرید یا فروش ملک باشد. تماس با مشاورین املاک با تجربه و آگاه نخستین گام در راه ورود به بازار مسکن است.
  • اصل این گزارش به همراه نمودار ها و جداول مرتبط، در وب سایت انجمن مشاورین املاک ونکوور بزرگ موجود است. www.rebgv.org
  • این آمار فقط مربوط به املاک مسکونی است که از طریق MLS® به بازار عرضه شده یا به فروش رسیده اند.
  • چنانچه در مورد آمار و مندرجات این مطلب نیاز به هرگونه توضیح یا اطلاعات بیشتر داشتید و یا مایل به دریافت متن کامل گزارش به همراه نمودارها و جداول تفکیکی منطقه ای، و یا آگاهی دقیق تر از وضعیت بازار در منطقه ای خاص می باشید، با اینجانب تماس بگیرید. Kavehrealtor@gmail.com
  • اطلاعات بیشتر از بازار املاک ونکوور در https://www.facebook.com/kavehmovazzafi.realtor

   

   

   

   

   


  این مطلب تا کنون 14 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : بازار ,املاک ,درصد ,ونکوور ,رسید ,نسبت ,ونکوور بزرگ ,*     *     ,درصد کاهش ,بازار املاک ,املاک ونکوور ,*     *     *     ,بازار املاک ونکوور ,تعداد املاک فروخته ,مشاورین املاک ونکوور ,
  نگاهی به بازار خرید و فروش املاک مسکونی در ونکوور بزرگ - سپتامبر 2016

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر